Recall Healing Ankara

YASAL UYARI:
Hastalıkların genetik kaynağı teorisi, günümüz tıbbın en sağlam desteklediği öğretilerden biridir.
Bu belgede yer alan bilgiler, profesyonel tıbbi tavsiye yerine geçmez.

Her hastalık, kişiyi savunmasız yakalayan bir çatışma şoku nedeniyle oluşur.

Recall Healing bireylerin hastalıklarının geçmiş travmalardan kaynaklandığını savunan hastalıkların tedavi süreçlerine destek olan bir terapi yöntemidir.

Tekniğin temeli Dr. RYKE GEERD HAMER’ın The Germany New Medicine ( Yeni Alman Tıp Yaklaşımı) tezine dayanır.

Kurucusu Dr. Hamer, Yeni Alman Tıp Yaklaşımı’nın temellerini hayatında oluşan büyük bir travmanın ardından atmıştır.

Başarılı doktorun oğlu 1978 yılında bir kaza sonucu başından vurularak ağır yaralanır ve dört ay yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdikten sonra hayatını kaybeder. Bu süreçte Dr. Hamer oğlunu hayatta tutmaya, onu kurtarmaya çalışmıştır. Ölümünün ardından büyük bir yasa boğulur.

Oğlunun ölümünden üzerinden birkaç ay sonra, Dr. Hamer testis kanseri olduğunu öğrenir. Kendi tedavi sürecinde aynı tanının konduğu yüzlerce hastayı inceler, bu hastalığa yakalananların hemen hemen tamamında benzer bir duygusal çatışmanın bulunduğunu hayretle fark eder.

Testis kanserinin altında yatan duygusal travmanın, çok sevdiği birinin, özellikle çocuğunun ölümü olduğunu gözler. Çünkü testis kanseri vakalarında aynı tema vardır. Bu erkeklerin hepsi, ya da çok sevdiği çocuğunu, bebeğini ya da çocuğu gibi sevdikleri bir varlığı kaybetmişlerdir.

Bu konudaki araştırmaların derinleştiren Dr.Hamer, aynı duygusal çatışmaya yumurtalık kanseri tanısı konan kadın hastalıklarına da rastlanmıştır. Dr. Hamer  tüm bu hastaların tomografi sonuçlarını inceler . Dr. Hamer bulduğu sonuçlardan çok etkilenir. Çekilen tomografilerde tüm testis ve yumurtalık kanseri hastalarının beyninin tam aynı noktasında baloncuk şeklinde bir bölge olduğunu fark eder.

Bugün hasta olan organın beyindeki ilgili noktasında görülen bölgeye “Hamer Focus”  (Hamer Noktası) adı veriliyor.

Doktor Hamer kendi tedavi sürecinde ameliyat olmayı kabul etmiş ancak yalnızca kanserli parçanın alınmasını istemiş ve kemoterapiyi tamamen reddetmiştir. Bu, o dönemde meslektaşları arasında intihar niteliğinde bir karar olarak algılanmış, ancak aylar sonra doktor hamurun tamamen iyileştiği ve hastalığının bir daha nüksetmediği görülmüştür.

Dr. Hamer bu konuda araştırmalarına kanser konusunu temel olarak başlamış, bu araştırmanın ortaya çıkardığı bulgulara dayanarak yarattığı Yeni Alman Tıp yaklaşımı sistemi ile binlerce hastanın iyileşmesine yardımcı olmuştur.

Yeni Alman Tıp Yaklaşımı bilimsel olarak hastalıkların altında yatan duygusal, düşünsel travmaları stres veya şokları saptamış ve bu travma ve şokların bedenimizdeki biyolojik etkilerini incelemiştir.

0 530 526 72 64