Recall Healing Bakışında Psikolojik Çatışma Örnekleri

 • Anasayfa
 • Recall Healing Bakışında Psikolojik Çatışma Örnekleri

RECALL HEALING – PSİKOLOJİK ÇATIŞMA ÖRNEKLERİ

 1. İflasla ve uzun süre çok çalışarak inşa ettiği her şeyi kaybetmekle, çalışanların işten çıkartmak ile karşı karşıya olan bir iş sahibi. Gece gündüz, her an bir çözüm bulmaya çalışarak stres içerisinde. Bankasına, şirketindeki yöneticilerine işi kurtarmak için bir yol bulmak üzere danışır.

 2. Bir kazanın ardından çocuğu komada olan bir anne. Suçluluk hissi ve çocuğun yaşamına dair korkulardan dolayı sürekli streste. İçini rahatlatmak için devamlı doktorlara ve hemşirelere yönelir.

  Söz edilen iki durumda büyük ölçüde izole şekilde yaşanır. Belirgin bir çözümleri de yoktur.
  Kişi sürekli stresle yaşıyor, sadece sorunu düşünüyor, yemek yemeyi bırakıyor, uyuyamıyor, yavaş yavaş zayıf düşüyor, kilo kaybediyor. Hiç kimse burada çok uzun süre yaşayamaz, toparlanma ve dinlenme haline ulaşabilmek için kişinin çatışmadan kurtulması gerekir.
  Aksi halde, beynin bir çözüm bulması gerekecektir. Çünkü bedenin dışındaki durumu değiştiremezsin. Stresi hafifletmek için mükemmel çözümü fizyolojide bulacaktır beyin.
  O spesifik duygusal çatışmayı en iyi denk gelen bir küçük alanda bedene aktarır. Çatışma aynı kalır ancak fizyolojik hal alır. Tam onda hastalık başlar.
  Tüm beden bu aktarma sayesinde hayatta kalma zamanı kazanır, ancak bedeli hastalıktır. 

Otomatik beyin her zaman hayatta kalma bağlamında programlanmıştır. Ve fazla stresi tehdit olarak okuyacaktır ve onu hayatta kalma programı ile yanıt verecektir oda hastalıktır.
Otomatik beyin için Sanki= Öyledir.
Artık duygusal şokların meydana geldiği yerde olmasak bile ani duygusal şokların her birisi ile bağlantılı düşünce ve duyguları tutunur. Ben o deneyimlerin hatırasına tekrar tekrar yeniden yaşamaya devam eder.
Örneğin işini kaybetmek, annenin hastalığı, akademik başarısızlık.

 

0 530 526 72 64