Recall Healıng Bakışı İle Beynin Programları

  • Anasayfa
  • Recall Healıng Bakışı İle Beynin Programları

RECALL HEALING BAKIŞI İLE BEYNİN PROGRAMLARI
Dr. Gilber Renaud Kaleminden…

“Farkına vardığımız her şey programlanmaz. Ve farkına vardığımız her şey ona denk gelen programı fişten çeker ve /veya bunun yapılmasını mümkün kılar.” Claude Sabbah

DUYGUSAL OLAYLAR

Duygusal etkisi olabilecek bir olay meydana geldiğinde, birey çocuk da olsa yetişkin de olsa o olayı doğrudan deneyimleyebilir. Eğer birey hamile annesinin karnındaki bir fetüs ise anne ya da diğer aile üyelerince deneyimlenen olaylar fetüsün zihnine kaydolabilir.
Yaşamda ana rahmine düştüğümüz andan itibaren olaylar meydana gelir. Bazıları duygusal yaralar yaratır. Bu yaralar bir sürü değişen faktöre bağlı olarak ileriki bir zamanda fiziksel bir hastalığa yatkınlık yaratabilir. Bu olaylara “programlanmış olaylar” denir. Farklı yaşam durumları ile hayat ilerledikçe, fiziksel bir hastalığın başlangıcını( ilk saldırısını) tetikleyen olaylar meydana gelebilir. “Programlanmış Olay” psişede saklanır. Bir kez “tetikleyici bir olay” meydana geldiğinde, önceden programlanmış olan olay aktive olur. “Tetiklenmiş olay” otomatik beyinde işlenir ve bedene hastalık şeklinde indirilir.

 

OTOMATİK BEYİN

Otomatik beyin bir takım verilerle çalışır. Örneğin okula gitmeden önce küçük olan çocuğu okuma ya da yazmayı bilmez. Eğer ondan bir çizmesi istense, bunu yapamaz. Ya da japonca bilmeyen birisi japonca konuşamaz. Beyninde bu tür talebe yanıt vermesini sağlayacak hiçbir şey bulunmamaktadır. Böyle şeyler deneyimi aittir ve öğrenilmeden tanınamaz . Gün gelir okulda bu çocuk ah harfini çizmeyi öğrenecekleri zaman gelir. Hiçbir şey yokken aniden bir konsept vardır artık. “A” harfi …

Bir şeyi ilk kez yaptığımızda, yaşamımızın sonuna kadar onu nasıl yapacağımızı programlarız. Araba kullanmak gibi bisiklet sürmek gibi. Elbette her şeyi yeniden programlanabilir, ancak beyni yeniden eğitmek için irademizi bilinçli olarak uygulamak için çaba sarf etmek gerekir.

Birbirinin arasında yıllar olan iki olay veya iki çatışma bir hastalık yarattığında meydana gelir. İlki hastalığı programlar ve ikincisi de, bu durumda aynı tonalitededir.(yani çatışmanın sonu aynı güçlü duyguları ortaya çıkartabilecek bir tondadır.)

Ve evrimini başlatmak için hastalığı tetikler.

Örneğin; 

Sağ elini kullanan bir kadın, araba kazası geçiren çocuğu birkaç ay komadan çıkamayınca meme kanserine başlatabilir. Yuva çatışması yaşamaktadır. Onun için bu yoğun bir krizdir ve bunun çocuğu için bir dram olduğu hissindedir. Bu tür bir çatışmayı ilk kez yaşadığı için meme kanseri programlayacaktır. Çatışma gerçekten yoğun olduğu ve uzun süre devam ettiği için program tetiklenir kanseri başlatabilir.

 

Başka bir örnek;

İki çocuklu bir kadın, 16 yaşında biri erkek ve 14 yaşında bir kız. Kızı hiç sorun yaratmıyor, iyi bir çocuk. Öte yandan oğlu kadını delirtiyor. Oğlan motosiklet kullanıyor ve kadın çocuğu için endişeleniyor korkuyor. Oğlu, kaza yapıyor ve komaya giriyor. Oğlunu görmesi için anneyi çağırıyorlar ve bu kadın için korkunç bir çatışma yaratıyor. Kadın oğluyla birlikte kalıyor ve günler geceler boyu bir mucize olması için dua ediyor. Anne, yuvaya dair yoğun bir çatışma yaşıyor ve dolayısıyla meme kanserine programlıyor. Üç gün sonra oğlu komadan uyanıyor ve beyninde hiçbir hasar yok tehlikeyi atlatıyor. Kadın, kanserin evrimini tetikleyecek kadar zaman geçirmedi ancak artık bir programa sahip ve bu program, çatışma geri gelene kadar sessizce uykuya yatacak. 

Dört yıl sonra, kadının oğlu sakinleşmiş, kazadan sonra motorunu kullanmamış ve artık annesini endişelendirecek şeyler yapmıyor. Ancak bu seferde kadının kızı annesine zor zamanlar yaşatıyor. Birkaç yıldır aşık olduğu, rüyalarının adamı olan birisi ile nişanlı iken düğüne birkaç gün kala adam evlenmekten vaz geçiyor ve o günden beri kız depresyonda. Bir avuç ilaç içerek intihar etmeye kalkıyor ve komaya giriyor. Ama dört yıl önceki aynı çatışmanın ortasında buluyor yeniden kendini, ancak artık önceden programlanmış olduğu için kanser tetikliyor ve evrimine başlıyor. Birkaç gün sonra kızı komadan çıkıyor ancak ölmek istediğini ve ona izin vermeleri gerektiğini söyleyerek onlara kızıyor. Çalışma sürüyor ve anneye birkaç ay sonra meme kanseri teşhisi konuyor. Bu kadını ile çekilmesi için iki olayla da başa çıkması gerekiyor.

Her zaman programlama çatışmasını bulmak önemlidir. Zira kaynak odur ve eğer çözümlenmesi harekete geçmek için bir fırsat kollayarak uykuda bekleyecektir. 

0 530 526 72 64