DEHB Programınız Nerede Yazıldı

  • Anasayfa
  • DEHB Programınız Nerede Yazıldı

DEHB ( Dikkat Eksikliği- Hiperaktivite-Dürtüsellik )

 

Acaba sizin çocuğunuzun DEHB programı nerede ve nasıl yazıldı?

Her insanın bir hikâyesi vardır. Bu hikâyeyi oluşturan zihinsel ve ruhsal kodları vardır. Ruhsal planda yazılan programlar fiziksel yaşamda zihinsel kodlara dönüşür. Zihinsel her bir düşünce yeni bir snaps bağlantısı ile büyütür kendini yeni bir snaps, yeni bir snaps daha… büyüyen snapsla büyüyen nöron bir ağaç görüntüsü gibi bir görüntü oluşturur. Her bir nöron diğer binlerce nöron ile de bağlantıya geçer. Tüm bu bağlantılara “connectom” denir.
Ve biz connectomumuz neyse biz o oluyoruz.

Ankara’da DEHB Programınızı Buluyoruz!

Hikâye bir kez yazıldı mı, artık gerçekliğini sürdürmek ister. Hem de sahibini öldürme pahasına.
Bu hikâyeler biz daha anne karnına düşmeden yaklaşık 1 yıl önce anne ve babamızın yaşadıkları biz anne rahmine düştüğümüzde o yaşanmışlıklardaki iyi ya da kötü programları devir alırız.
Ebeveynlerimizin sağlıklı olarak tüketemediği zor duyguların yükü ne kadar ağırsa ben de ebeveynimin yükünü paylaşmak için bir o kadar da ben alırım. Bilinçli zihnim anlamaz, bilmez iç dünyamda neler olup bittiğini. O, beş duyu organına odaklanıp fiziksel olarak hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Hiçbir hikâye kendisini yarım bırakmaz. Sessizleşir, saklanır, pusuya yatar, fakat tamamlanmak için fırsat kollar. Bu fırsatlar belli döngüler içinde ziyaret ederler bizi, alarm düğmesi gibi.
Uyan der! Fark et der! Akdetmez misin der! Derde der. Ancak biz alarmı kapatıp uyumaya devam ederiz. Bildiğimiz şey çaba sarf etmeden ilerlemektir. Bunu da karşımızdakini suçlayarak, başkasını değiştirmeye çalışarak yapmayı biliriz.
Dünyadaki en zor iştir çünkü insanın kendine olan yolcuğu. Ne yol bilir ne iz, ne de bir rehberi vardır bu yolculukta.
O yüzden bildiğini yapmaya devam eder…

Hikâyeler, değişen sahne ve dekorlarla ve başka kılıklarda kendisini sürdürmeye devam eder.

Çoğumuzun belli başlı sağlam kolonları vardır hikâyeyi ayakta tutmak için. Kavuştuğu, ayrıldığı, yaralandığı tek bir hikâye…

Mesela annenle ilk kavuşman? İlk kopuş? İlk bakış? İlk memeden kesilme? İlk karşılaşma? ilk kayıp? İlk kurtarıcın? İlk kurbanın? İlk kahramanın? İlk düşmanın? İlk reddedilişin? İlk rakibin ? İlk kez sevdiğin o kız ya da erkek.
Kendi hikayelerimiz kadar ebeveynlerimizin hikayeleridir kolonlarımız ve bunların duvarlarınız öreriz, filmin devamını çekeriz farklı senaryo ve dekorlarla..
İlk hikâyelerini hatırlıyor musun?

 

İlk hikâyelerin programı bir kez yazıldıktan sonra ruhuna, bedenimizde deri olur artık.
Sonra ilmek ilmek örer ağını da zihin üzerine. Ancak çocuk ruhumuz hatırlar, akıl ise unutur.

Başka zamanlarda, başka mekânlarda, başka isimlerle, farklı kılıklar da karşına çıkar bu hikâyeler. Bu yüzden tanımazlar ve dokunulmazlık zırhları olur. 

 

İşte bu hikâyeler yazar kaderimizi…

Ancak bir de kazalar vardır. Bu nokta da kaderimizi değiştirebildiğimiz yerdir. Ruhumuza kayıt ettiğimiz ve sadece yine ruhumuzun hatırladığı, aklımızın ise unuttuğu o hikâyeleri deşifre etmek hikâyemizi ve kaderimizi yeniden yazdır bize…

Sizde DEHB hikâyenizin zihinsel programını çözmek isterseniz. Online ve yüz yüze hatta “farkındalıklı annelik atölyesinde” buluşmak kısmet olsun.

 

0 530 526 72 64